Příběh malého bojovníka Tomáška ♥

7. dubna 2017 v 19:29 |  Různé
Ahoj...
Nejsem zrovna ten typ co by rád hrál na city smůtnými fotkama ale když se něco dotkne přímo Vás, je to něco jiného. Celkově na vše se začnete dívat jinak, když se něco hrozného stane někomu koho znáte.
Prosím čtěte dál...Chtěla bych Vám představit malého bojovníka Tomáška.
Fotka uživatele Tomášek Voborník.

Tenhle malý miláček si od svěho narození prošel větším bojem než kdokoliv z nás. Vypadá jako každé druhé miminko ale má větší trápení než by někoho napadlo.
Tomášek je syn mého tatéra. Od samého začátku sleduji jejich boj a neštěstí. Před pr dny bylo zveřejněno číslo transparentního účtu, potřebují penízky na zařízení, které Tomáškovi bude pomáhat dýchat. Bez něj si ho nemůžou odvést domů a být tak konečně spolu. Ikdyby to byla třeba jen 100, prosím pomozte. I malá pomoct je důležitá.
Prosím Vás také o sdílení na Vašich blogách. I tím mu dokážete pomoci.

Číslo transparentního účtu: 2801196241/2010


Tomáškův příběh: Tomášek se nám narodil 4.12.2016 CS (36tt) v jilemnické porodnici. Po narození nedýchal, byl zaintubován a převezen do Fakultní nemocnice v Hradci Králové, kde mu po 3 týdnech diagnostikovali vzácné, geneticky podmíněné a potenciálně smrtelné onemocnění - CCHS (Kogenitální centrální hypoventilační syndrom, mutace genu 20/27). K této diagnóze se potvrdilo přidružené onemocnění - Hirschsprungova choroba (vrozené onemocnění postihující tlusté střevo projevující se střevní neprůchodností). Operace střívka proběhla v pražské nemocnici v Motole, kde mu udělali stomii (vývod bokem) - zůstalo mu 10% tlustého střeva. Po necelém týdnu hospitalizace byl Tomášek převezen zpět do Hradce Králové na JIP. Následně byla Tomáškovi udělaná tracheostomie (chirurgický výkon, kdy je průdušnice uměle vyústěna na povrch těla - cílem je zajištění průchodnosti dýchacích cest pro umožnění ventilace). Tracheostomie nám Tomáška malinko rozdýchala - ne moc, ani tolik, že by se odpojil, ale známky vlastních dechů se projevily. Tomášek rostl a vše vypadalo cca 14 dní pozitivně do doby, než mu začal kolísat cukr v těle - tzv. hypoglykémie (stav, kdy hladina cukru v krvi klesá pod dolní hranici normy, je to situace nepříjemná i pro zdravého člověka, diabetika může ohrozit na životě). I tuto další překážku však Tomášek ustál a díky lékům, které delší dobu bral, se stav uklidnil. V dnešní době je již bez poklesů i bez léků. Dnes má Tomášek 4 kg a v nejbližší době (dovršení 5 kg) nás čeká zanoření stomie zpět v pražské nemocnici v Motole a následně zařízení plicní ventilace do domácí péče.
Vše je běh na dlouhou trať, ale Tomášek je náš velký/malý bojovník, a my věříme, ze už brzy budeme všichni spolu doma!

WEB O MALÉM BOJOVNÍKOVI :

http://tomasekvobornik.proweb.cz

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama